Založ si blog

Mediálna manipulácia, alebo reklama nadovšetko

Bolí ma hlava, musím si skočiť po niečo do lekárne. A čo to bolo v tej reklame???

 

Tiež Vám to niečo pripomína? Reklama,reklama, reklama… Ovláda nás na každom kroku. Médiá nám ju predostierajú každý deň a v každom čase. Najviac ma ide poraziť, keď je 5 minút do konca filmu a sledovanie mi preruší – vieme, že sa už tešíte na nový diel, ale prečo nespomenúť, že Vám ho prináša…, alebo, že pre moju a partnerovu pokožku existuje iba jeden jediný prípravok, ktorý mi predstavujú tri známe osobnosti. Na vyšší level to už dokážu posunúť iba televízne správy a denná tlač. Celá strana venovaná potravinovému reťazcu, ktorého produkty určite musím mať, lebo bez nich neprežijem a umriem hladom.

 

 

Najvýznamnejšie zastúpenie reklamami má nepochybne televízia. Ovplyvňuje nás najmä preto, lebo máme pocit, že za televíziu neplatíme – teda, že ju máme zadarmo. Ak si odmyslíme koncesionárske poplatky, obsah je zadarmo. Televízia veľmi rýchlo „buduje“ značku. Zarýva sa nám priamo pod kožu. Neustále opakovanie zlatého krému z lekárne, vďaka ktorému budem behať ako srnka, aj keď už budem mať 80. Ani vnúčatá mi nebudú stačiť… A už nejako podvedome prídem do lekárne a musím mať ten zázračný krém, jednoducho musím, lebo iba s ním bude moje zdravie dokonalé. Najnovším prírastkom do tohto šialenstva je productplacement priamo vo filme, relácii, v obľúbenom programe. Keďže trh sa vyvíja, museli na tento trend zareagovať aj tvorcovia reklám, tak nám už nepomôže odskočenie si napríklad na toaletu počas reklamnej prestávky vo filme, lebo produkt máme krásne naservírovaný priamo pred očami. Na stole sa objaví možno cukrík tej šialene dobrej chute, uhmmm… no kto by odolal? Ja nie, a vy?

 

A čo noviny a časopisy? Tam nie je problém natlačiť plnú stranu nezmyselných reklám. A letáky hračkárstiev? Príma biznis. Najlepšie ako nalákať deti je dať im do ruky úplne neškodný letáčik, veď iba sa pozrieť, čo má priniesť ježiško. Pustiť medzi rozprávkami reklamy na hračky – no bomba kšeft. U nás detské izby vyzerajú lepšie vybavené ako predajne s hračkami v najlepších časoch. To všetko musíme mať. No a samozrejme „potrebujeme“ aj novinky a stále dopĺňať tovar. Bez toho by to nešlo. Veď predsa všetci to majú! A videli sme to v REKLAME!!!

Viete čo sa s našim domácim hračkárstvom stane po týždni používania úplne najsenzačnejšej hračky? Myslím, že to pozná každý rodič. No ale viete svojej ratolesti odoprieť hračičku, keď na Vás pozerá tými krásnymi psími očičkami? Do istej miery ano, ale priznajme si, urobíme pre ne všetko. A presne na toto výrobcovia s marketingovými mágmi stavajú.

 

Tak teda ako? Pomohol Vám zázračný prípravok? Skutočne ste mladica? Beháte tak ako kedysi? Svietici medvedík je taký ako má byť? Osvetlí celú izbu? A čo ten skvelý sliz? Je na výber niekoľko druhov, trblietavý, hviezdičkový, farebný, priesvitný… Syr najsyrovatejší ma svete, šunka so 100% mäsa (a kde sú kože, chrupavky a ečka ;o)))) Mňam!

 

Naučme sa filtrovať, čo skutočne potrebujeme, či ten nový kávovar má vylepšenie, ktoré si zaslúži cenový rozdiel niekoľkých kategórii, alebo či je skutočne výhodný nový mobilný paušál, v ktorom je úplne všetko, ešte aj to čo nepotrebujeme.

 

Ako sa hovorí, nebuďme ovce, zobuďme sa a reklame zdar!

 

 

 

 

Diviak lesný

Po Karlovej Vsi sa túlali diviaky, jedného poľovník usmrtil

27.01.2023 22:08

Na námestí sa vyskytlo niekoľko dospelých diviakov, pričom jeden bol zranený.

vojna na Ukrajine, vojak, Bachmut

Neutralita neexistuje. Zelenskyj pozval šéfa MOV Bacha do Bachmutu

27.01.2023 20:53

V meste v Doneckej oblasti sa už celé mesiace odohrávajú urputné boje medzi ukrajinskými obrancami a ruskou armádou.

zoo Bojnice, karantena, vtacia chripka kačica, vták, hus

Bratislavskú zoo dočasne zatvoria, u jednej z husí potvrdili vtáčiu chrípku

27.01.2023 20:44

Zoologická záhrada bude dočasne zatvorená na 30 dní.

Británia Londýn nehoda múž pisoár usmrtenie

Muža v centre Londýna usmrtil výsuvný pisoár

27.01.2023 20:39

Podľa médií ide o technika, ktorý mal na starosti údržbu týchto hygienických zariadení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 2188x
Priemerná čítanosť článkov: 2188x

Autor blogu

Kategórie

Archív